GuruHealthInfo.com

Приблизителната менюто на детето на 7-8 месеца. Примери за ежедневието за бебета 7-8 месеца

Всяка майка с бебе произвежда своя собствена ежедневието. С течение на времето, ще се научат да разбират бебето си и да бъде в състояние да планирате храненията, играта и сън, като се вземат предвид нуждите на трохите, както и интересите на цялото семейство. Научете как да управлявате други майки и татковци. Техният опит може да бъде много полезен. Попитахме родители, чиито дечица са вече 7-8 месеца, за да се говори за тяхната деца режим и осем истории, избрани като пример.

Видео: Дете Nutrition 7 август Месеци

Приблизителната менюто на детето на 7-8 месеца. Примери за ежедневието за бебета 7-8 месеца
1-ви ден
6 часа на гърдата на майката
10 часа - пюре варен ориз (150 г), яйце дез&на Shy-ток (1.2 бр.), плодово пюре (50 д) 14 часа - бульон (50 мл), картофено пюре с месо&на Shy-Nym месо (150/20 г), хляб (5 г), желе (30 мл)
18Н - кисело мляко (150 мл), сирене (30 г), бисквити (5 г)
22 часа - на гърдата на майката
Ден 2 Меню за деца 7-8 месеца
6 часа - на гърдата на майката
10 часа - зърнени грис 10% (150 г), ябълков сос (50 г) 14 часа - месо бульон (50 мл), студена пюре от моркови пюре с (150/20 г), хляб (5 г) плодов сок (30 мл) в продължение на 18 часа - кисело мляко (150 мл), сирене (30 г), бисквити (5 г) в продължение на 23 часа - на гърдата на майката
3-ти ден
6 часа - на гърдата на майката
10 часа - елда шрот пюре (150 г), ягода и захар (40 д)
14 часа - риба бульон (50 мл), тиквички пюре с мляно месо (150/20 ж) компот (30 мл), хляб (5 г)
18h - кисело мляко (150 мл), настъргани сирене (30 г) NE&срамежлив-Шение (5 г) в продължение на 22 часа - на гърдата на майката
4-ти ден
6 часа - на гърдата на майката
10 часа - овесени ядки пюре с яйчен жълтък (150 грама) пюре кайсии (50 г) 14 часа - бульон с крутони (50/5 ж), картофи моркови пюре с риба месо (150/20 ж) yabloch сок&на Shy-NY (30 мл)
18Н - настъргани сирене мляко (30/20 мл), кисело мляко (130 мл), бисквити (5 д) в продължение на 22 часа - на гърдата на майката
Ден 5 Меню на бебето 7-8 месеца
6 часа - на гърдата на майката
10 часа - ориз каша с моркови (150 ж) пюре ябълки (50 г) 14 часа - бульон (50 мл), бисквита на бял хляб (5 г), карфиол пюре с мляно месо (150/20 гр ), желе (30 мл)
18ch- кисело мляко (150 мл), сирене (30 г), бисквити (5 г)
22 часа - на гърдата на майката
6-ти ден
6 часа - на гърдата на майката
10 часа - месо супа в растително бульон (150 ж) пюре ябълки цвекло (50 д)
14 часа - риба бульон (50 мл), хляб (5 г) от телешко кнедли с картофено пюре (150/20 ж), череша сок (30 мл)
18Н - кисело мляко (150 мл), сирене (30 г), бисквити (5 д) в продължение на 22 часа - на гърдата на майката
7-ми ден
6 часа - на гърдата на майката
10 часа - овесени ядки пюре с яйчен жълтък (150 ж) пюре сливи и ябълки (50 Z)
14h - бульон (50 мл), картофи, моркови пюре с риба месо (150/20 г), кайсия сок (30 мл),

Развитие на детето в 7 месеца: видео

18ч - кисело мляко (1505ml), извара (30гр)
22h - на гърдата на майката

Примери за ежедневието за бебета 7-8 месеца

Всяка майка с бебе произвежда своя собствена ежедневие. С течение на времето, ще се научат да разбират бебето си и да бъде в състояние да планирате храненията, играта и сън, като се вземат предвид нуждите на трохите, както и интересите на цялото семейство.
Научете как да управлявате други майки и татковци. Техният опит може да бъде много полезен. Попитахме родители, чиито дечица са вече 7-8 месеца, за да се говори за тяхната деца режим и осем истории, избрани като пример.
Да направим график за вашето бебе, не забравяйте, че е необходимо по-голямата част от децата на възраст 7-8 месеца, за да:

Допълнителни храни два или три пъти на ден. Plus - 700 мл на 1 л кърмата или смес от един ден. (Научете как да се разбере дали липсата на кърма или адаптирано мляко на бебето). На тази възраст, то е време да разнообрази храната на детето и да се увеличи дяловете. Можете да предложите на бебето fingerling храна и се опитват да го научи как да се пие от захранващо чаша.
Около 14 часа сън, включително нощните и дневни сън. Обикновено в следобедните децата 7-8 месеца спи два пъти (сутрин и следобед). Научете повече за това колко трябва да спи за деца на тази възраст.
Време е да играя, да усвоят нови умения, както и да общуват с вас.

Пример номер 1: разказва бездейства майка хранене осеммесечно бебе, което все още не е най-голямото дете
Това е нашата програма в дните, когато по-голямата ми дъщеря не ходи на подготвителни класове в училище или в детския клуб.
7.00. Ние се събуди. 20 минути храня бебето.
7.30. Оскъдните играе на пода със сестра си. Ако времето е хубаво, аз ги пуснем на верандата.
8.00. Закуска. Аз не се готви за малко особен - ние купуваме бебешка храна. Обикновено давам на бебето ориз или овесена каша и плодово пюре от консерва.
8.30. Отново в играта.
Между 9.00 и 9.30. 15 минути се хранят трохи гърдите, а след това го положи.
11.00. Kid събужда и играе.
Пладне е. Обяд - зеленчуци и плодове пюре от консерва.
12.30. Игри.
13.30. Малък кърмили около 20 минути и си легнах отново.
15.30. Оскъдните събужда и играе.
16.00. 20 минути яде кърмата.
17.00. Вечеря (бебешка храна).
17.30. Отидете на разходка.
18.30. Swim.
19.00. Kid яде кърма и отиде да си легне.
1.30. Оскъдните обикновено се събужда да яде мляко.

Пример 2 №: каза бездейства майка осем дете, което е хранено от шише. Семейството има по-големи деца.
Тук е нашата обикновена ден, за да Gerken.
8.00. Гера събужда и консумира 240 мл от сместа.
8.30. Давам си син бебешка храна. Защото закуска - голям буркан от плодово пюре.
9.00. Пуснете Hera на пода. Той пълзи навсякъде за по-възрастните си сестри - се опитва да вземе участие в игрите си.
10.00. Малки консумира 180 мл от сместа и да заспи.
Пладне е. Събужда.
12.30. Обяд - голяма банка на месо със зеленчуци.
13.00. Всички заедно, да отидем на разходка.
14.00. Гера консумира 180 мл от сместа и спи отново.
16.00. Kid събужда консумира 120 мл от сместа, се чете и да играе.
17.30. Hera е със седалище в столче за хранене и гледа като аз готвя вечеря.
18.00. Вечеря - половин консерва зеленчуци и плодове пюре.
18.30. Kid играе на пода до мен или в детската заедно със сестрите.
19.15. Къпане.
19.45. Гера изяжда 240 мл, а аз го слагам да спи през нощта.
Пример 3: №: така наречения работен майка на осем бебета, които вече изкуствено хранените
70% от времето на ден прекарвам по време на работа, друг 30% прекарват на пътя. Така че ние имаме бавачка.
6.00. Повдигане.
6.30. Давам 180 мл медикаменти бебе и antireflux.
6.45. Обличане.
7.15. Закуска. Хлапето изяжда една четвърт от купа с овесени ядки, след като аз го плодово пюре в блендер направи. След един ден, аз го добавите към жълтък пихтия яйце.
7.45. Имаме малко време, за да играят заедно.
8.30. Нани идва, аз ще съм на работа. Бебето се приготвя за лягане: медицинска сестра сменя пелени, четене история, пее приспивна песен и слага в леглото.
9.00-10.00. Оскъдните заспали.
10.00. Той се събужда, и сестрата сменя пелени. Те излизат на разходка.
10.30. Гръм и троха ухапвания - по тях с бутилка мляко.
11.30. За обяд на бебето две супени лъжици кисело мляко пълномаслено мляко (сестрата добавя към половин чаена лъжичка ленено семе) и зеленчукови пюрета, приготвени в блендер.
11.50. Подготовка за легло.
12.00-13.30. Sleep.
13.30. Малко дете се събужда, сестрата сменя пелени.
13.35. Разработване на игри.
14.00. 180 мл от сместа.
14.15. Игри.
15.00. Подготовка за легло.
15.30-16.15. Sleep.
16.15. Малко дете се събужда, сестрата сменя пелени.
16.20. Оскъдните пиеси.
17.15. Се прибера вкъщи и да се хранят бебето - което му придава 180 мл. Нани казва как мина деня.
17.30. Гледане на деца листа. Аз готвя вечеря. С работата на баща ни назад.
17.35. Ние играем с бебето.
18.00. Съпругът ми и аз имаме вечеря. Оскъдните седи в столче за хранене и гризе бисквитки.
18.20. Аз храня бебето хранене - направи в блендер зеленчукови и плодови пюрета.
19.00. Ние отиваме на разходка.
19.45. Къпете трохи, което го прави масаж и облече пижамата.
20.00. Той изяжда 180-200 мл.
20.15. Ние спазваме ритуала на лягане - чисти бебешки зъби, да чете книги, да пее приспивна песен, и го положи в ясли.
21.00. Той бързо заспива! Обикновено бебето спи през нощта, с изключение на последните две седмици, когато се събуди в 2 нощувки, а след това при 4 нощувки и 5 часа сутринта. Ех!
Пример номер 4: бездейства майка разказва осеммесечно бебе, което е смесено хранене. Семейството има по-големи деца
Ние не разполагаме с ясен режим - описах как нашият обикновен ден. Храня по поръчка Zhenyu, но се опитват да го отбие от гърдата веднага след планират да отидат на работа. Но имам проблем с изпомпване, така че исках да преведе сина си на адаптирано мляко.
7.00-7.30. Всички деца се събудят, аз храня Zhenyu.
8.00. Както закуска на две по-големи братя, Джак се храни бебето овесена каша и плодово пюре от консерва. Тогава аз му предложи бутилка със сместа.
8.30. Ако бебето замърсени по време на закуска, аз бързо го измийте. Ако той яде внимателно, аз го постави на пода, за да играят. Братята му гледат анимационни филми, а аз имам закуска.
9.00-9.30. Старши игра, и Джак яде кърмата.
9.30-10.00. Лежах малкия леглото.
Докато той спи, аз правя с по-големи деца и аз се опитвам да имат време да се измие или чиста.
1130-1200. Джак се събужда. Аз подготви децата обяд. Kid получава бебешка храна - буркан с месо и зеленчуци и плодове сос за десерт. Аз също му даде някакъв пръст тип храна и питейна купа с вода, докато самата вечеря.
13.00. Ние отиваме на разходка или до басейна.
14.00-14.30. Опитвам се да се сложи Zhenyu втори път. Преди да си легнете, за да му дам гърдата.
16.00. Джак се събужда, а ние имаме лека закуска.
16.00-17.30. Старши игра, и бебето яде кърмата.
17.30. Вечеря. Джак получава един буркан с месо и зеленчуци, а след това плодово пюре. Аз дори го бутилка смес предложи.
18.00-19.00. Деца играят в тих, вечерни игри.
19.00-19.30. Къпане. В понеделник, сряда и петък, двете ми големи момчета вземете вана. И във вторник, четвъртък и събота съм се къпят по-млади. В неделя, всички си взема душ.
20.00-20.30. Носенето на пижама, а аз от своя страна стека най-старата синовете сън.
21.00. Храня и сложи малко Женя.
3.00. Kid събужда на хранене, а след това спах до сутринта.
Пример 5 №: така наречения работен майка седеммесечно бебе, което е хранено от шише
Имаме две различни схеми: един за делнични дни с детегледачка, а другата за почивните дни, когато прекарах целия ден у дома.
От понеделник до четвъртък
7.00. Ние се събуди, измиване, рокля.
7.30. Закуска - бебе зърнени смесена с плодово пюре от консерва.
8.00. Нани идва, те играят с бебето, и аз отивам на работа.
9.00-10.00 или 10.30. Първите НПД.
11.30. Обяд - 180 мл смес polbanki зеленчуци, бисквити.
12.00. Хлапето играе с бавачка.
С до 12.30-13.00 14.00-14.30. Оскъдните заспал втори път.
15.00. 180 мл от сместа.
15.15. Времето за игри.
15.45-16.30. Оскъдните може да подремна.
16.30. Аз съм у дома. Да отида на медицинската сестра и си играе с бебето.
18.00. Вечеря - овесена каша, смесена с плодово пюре и половин консерва зеленчуци.
18.15. Play.
19.30. Подготовка за легло: къпят бебето, което го прави масаж, консумира 180 мл от сместа. След почистване на зъбите и подредени.
20.00. Kid заспива до сутринта.
От петък до неделя
6.30. Оскъдните се събужда, и съпругът ми и аз го закара до леглото му.
7.00. Тя консумира 180 мл от сместа.
7.30. Закуска - каша с пюре от банки прибавка на плодове (2-ро хранене стъпка).
7.45. Play.
8.30-10.00. Бебе спи.
10.00. Отново в играта.
11.30. Обяд - 180 мл смес polbanki растително пюре един, бисквити.
Пладне е. Игри време.
13.00-14.30. НПД.
15.00 или 15.30. Kid събужда и консумира 180 мл от сместа.
16.00. Пиеси.
18.00. Вечеря - овесена каша, смесена с плодово пюре и половин консерва зеленчуци.
19.30. Подготовка за легло: къпят бебето, което го прави масаж, консумира 180 мл от сместа. След почистване на зъбите и подредени.
20.00. Оскъдните заспали.
Пример номер 6: разказва бездейства кърмеща майка седеммесечно бебе
Напоследък ни режим изглежда така:
8.00. Kid събужда и яде кърмата.
08.15-09.30. играе с играчки, докато направя закуска, четох, и себе си изведете.
Между 9.30 и 11.00. Бебе спи (обикновено 45 минути).
11.00. Оскъдните яде, а след това играе, се обръща и се опитва да се влачат върху одеалото и да получите играчки.
11.45-12.30. Той ще заспи отново.
12.30. Обяд - 3 супени зърнени култури, смесени с кърма, един буркан с плодово пюре от бебешка храна, водата в тръбата за пиене. След обяд, четем книги, танци и пеят с музиката, а понякога и среща с приятели.
14.00-15.00. НПД.
15.00. Хранене.
15.15-17.00. Вървим (малко дете седи в инвалидна количка) и пазаруване.
17.00. Вечеря - 3 супени лъжици на зърнени смесва с кърмата, буркан растително пюре бебешка храна, водата в тръбата за пиене.
17.30. Ако имате късмет, троха заспива за кратко време, докато аз просто вечеря направи.
18.30-19.00. Къпане. Ние играем на криеница с кърпа, и детето ми да скачам смях.
19.15. Хранене.
19.30. Лежах трохи.
22.00. Се събужда за ядене.
3.30. Хранене.
8.00. Ние се събуди, и всичко започва отново.
Нашето бебе все още се събужда през нощта. По време на нощните хранения, когато мъника спокоен, той яде по-добре. Нямам нищо против допълнителни хранения, тъй като той не е имал голям. И не е нужно да се работи през нощта. В допълнение, бебето не спи добре, защото той му никнат зъби - да се доближава до третия и четвъртия.
Пример 7 №: каза бездейства майка седем месеца близнак изкуствено хранените
Тези, които имат деца, стават рано, би било безотговорно да ежедневието ни. Но ние бяхме толкова удобни. Съпругът ми работи от ранна сутрин до късна вечер. И само с този график, той може да прекара известно време с децата ни.
10.00. Ние се събуди, и всеки от малки деца яде 180 мл.
10.15. Деца играят на пода, пълзи из стаята.
11.00. Закуска - всеки получава един буркан с плодово пюре (ние купуваме бебешка храна), кисело мляко и някои пръст тип храни.
12.00-12.30. Лежах на децата в леглото.
13.30. Децата се събудят. Ние играем и да чете книги.
14.00-14.30. Обяд - зеленчукова супа, кисело мляко и хапки (филийки сварени моркови, круши). След децата получава 180 мл смес.
15.00-16.00. За да ни идва бабата и децата ангажирани.
16.00. Децата се настаняват за втори път.
17.00. Събудете се и играят на пода с играчки.
17.45. Яжте до 180 мл.
19.30. Отново спи.
20.30. Ние се събуди, ние играем и чете.
21.45. Яжте до 180 мл.
23.00. Ние положи близнаците и те спят до 10 часа.
Пример номер 8: той казва, работеща майка, който се храни я седеммесечно бебе гърдите и изразяването й мляко
Аз работя (учител) и да кърми бебето. Нашият ден е изграден, както следва:
5.00. Нахранете средината сменя памперс и той ще заспи отново. И аз и съпругът ми се ходи на работа.
6.45. Хранене отново. След това идва сестрата, и аз отивам на училище.
7.30. Закуската на детето - овесена каша на кърма и 60 грама плодове.
9.00-10.00. В трохи сутрин сън.
11.00. Аз съм на работа, за да изцеждате млякото. Бебето на обяд: 120 мл майчино мляко и бурканчета с детска храна - 50 г месо, зеленчуци и 50 г 100 г плодове.
13.00-14.30. В трохи следобедна дрямка.
15.00. Закуска - круши резени, варени моркови и броколи или плодово пюре 50 г банки.
15.30. Уроците са над - аз съм у дома. Кърмете бебето. След това ние играем заедно.
17.45. Вечеря - каша, растително пюре 50 грама и 50-100 грама на плодове.
19.00. Подготовка за сън: къпане, масаж, четене и приспивни песни.
19.30. Kid заспива.
В 2.00-2.30 нощ троха обикновено се събужда при хранене.

Хранене на детето на 7 месеца

От първите дни на живота на майка ми се грижи за здравето му. Тя трябва да се осъществява в различни понякога трудни решения, от които зависи благосъстоянието на бебето. Едно такова решение - примамят 7 месеца. Какво мога да въведа в, колко меню хранене този път и как да го направя правилно? В крайна сметка, от дясната бебешка храна в 7 месеца - един много важен момент, който засяга нейното развитие, растеж и образуване.

Lure в 7 месец е необходимо да въведете внимателно и постепенно. Освен майчиното мляко, или смеси от тях могат да бъдат допълнени диета зърнени храни, супи или растително пюре, плодове и плодове. Има доста разнообразно меню на допълнителни храни.

Допълнителни детелина могат да бъдат получени от различни видове зърнени култури, като елда, ориз, грис, овес, царевица. Можете да добавите и пресни плодове. За да се подготви зеленчукова супа, можете да използвате картофи, моркови, зеле (бяло или цветно), тикви, скуош, Зелените (праз, магданоз, копър). Ако откриете ястие за мелене през сито, докато гладка, а след това получи пюре.

Все пак, има храни, които трябва да бъдат на детето с грижа администрирани меню в 7 месеца. Те включват месо, кисело мляко, извара и яйца.

Някои педиатри съветват да не се бърза с въвеждането на допълнителни храни в диетата на месо. Ако родителите решат да опитам с 7 месеца за включване на храната, се препоръчва да се използва само телешкото и говеждото, и постно. Варено месо кайма и го добавете към растително пюре. Започваме да даде половин чаена лъжичка и постепенно да доведе до 3-4 чаени лъжички на ден. Готвене супа на месна супа не е желателно. Това ястие е твърде сложен, за крехките храносмилателни трохи система.

Вила сирене и кисело мляко за бебе хранене е най-добре да се подготвят сами храната си с помощта на квас. Ежедневно порция: 50 грама и съответно 100 мл,. Но също така и специална бебешка храна също е хубаво. Само не забравяйте, че ако опаковката е посочено срок на годност на повече от две седмици, а след това полезните бактерии не може да има. Въпреки това, някои педиатри все още не са обикновено съветват да въведете годината в диетата на кисело мляко диета, тъй като тя съдържа алкохол.

Също така през първите седем месеца на бебето може да бъде предложена яйца. Те съдържат голямо количество лесно смилаеми полезни протеини, мазнини, витамини и минерали. Варени яйчен жълтък паунд, смесен с кърма или смес и се добавя към растително пюре. Жълтък може да се предложи всеки ден или през ден. Но ако се наблюдават кожни алергични реакции, е необходимо да се изчака с този продукт. А пъдпъдъчи яйца могат да се дават само след една година и е препоръчително да се консултирате с лекар. Целта на отбиването - да адаптирате бебето храносмилателната система за различните продукти, и това е много важно да не се навреди.

месо

Седем месеца деца месо варено два пъти през месомелачка манивела а (след измиване и душ всичките му части вряща вода), след което месото все още се прекарва през сито. През осемте месеца да се подготви достатъчно двойно манивела плънка.

Кайма дадена първа до 30 грама на ден (1 супена лъжица) и 8 месеца вече 45 г (1 1/2 лъжица). Карантия да готвя картофено пюре и суфле. Както се използва пюре растително гарнитура. Месото трябва да се дава на третото хранене, тоест, в следобедните часове, жълтък, включен в мляко овесена каша, извара и прехвърлени на вечерта и да даде нова примамка.

Това е много удобно да се използва специален детски месни консерви, черен дроб, език. На възраст от седем месеца бебето даде хомогенизира консервирани храни, с осем месеца - pyure- форма. Те често се добави масло или растително масло, безквасен tvorog- сол се поставя в минимални количества. Производство и консервирани с зеленчуци (например, месо пюрета с моркови).

седмината месечно бебе вече могат да получат бисквити и седем месеца и половина - от хляба, като бяло и черно, на 20-30 грама на ден. Добре е да се даде на детето си ръка в земната кора, че той е хапане и дъвчене - тя упражнява венците, зъбите, челюстта и дъвкателната мускулатура. Като се има предвид, че детето на тази възраст са активно растящи зъби, усещането за твърда, трудно храна е много полезна.

По този начин, в седмия месец майката продължава да кърми 3 пъти на ден или при деца, се появява в диетата на три степенно меню за вечеря (зеленчукова супа с крутони, мляно месо с зеленчукови пюрета и сок за десерт).

Видео: Захранване на детето на 11-месечна Меню

Седем месеца деца месо варено два пъти през месомелачка манивела а (след измиване и душ всичките му части вряща вода), след което месото все още се прекарва през сито. През осемте месеца да се подготви достатъчно двойно манивела плънка.

Кайма дадена първа до 30 грама на ден (1 супена лъжица) и 8 месеца вече 45 г (1 1/2 лъжица). Карантия да готвя картофено пюре и суфле. Както се използва пюре растително гарнитура. Месото трябва да се дава на третото хранене, тоест, в следобедните часове, жълтък, включен в мляко овесена каша, извара и прехвърлени на вечерта и да даде нова примамка.

Това е много удобно да се използва специален детски месни консерви, черен дроб, език. На възраст от седем месеца бебето даде хомогенизира консервирани храни, с осем месеца - pyure- форма. Те често се добави масло или растително масло, безквасен tvorog- сол се поставя в минимални количества. Производство и консервирани с зеленчуци (например, месо пюрета с моркови).

В седем месеца, детето може вече да се бисквити и седем месеца и половина - от хляба, като бяло и черно, на 20-30 грама на ден. Добре е да се даде на детето си ръка в земната кора, че той е хапане и дъвчене - тя упражнява венците, зъбите, челюстта и дъвкателната мускулатура. Като се има предвид, че детето на тази възраст са активно растящи зъби, усещането за твърда, трудно храна е много полезна.

По този начин, в седмия месец майката продължава да кърми 3 пъти на ден или при деца, се появява в диетата на три степенно меню за вечеря (зеленчукова супа с крутони, мляно месо с зеленчукови пюрета и сок за десерт).

въпроси и отговори

Какво ще кажете за парчетата храна, ако не и бебешка храна пюре, то също може да се задави?

Храна за вашето бебе, не е необходимо да се кълчи, но вие трябва да започнете с малки парченца, микро-дози. Ако детето е дадено нещо, от което той има потенциала да хапят едно голямо парче, бебе Мама седи в скута му и майка му е да го наблюдава и след като отхапа голямо парче, мама прави куката пръст и да я отведе далеч от устата. Детето активно се учи и постепенно се научава да дъвче сами по себе си, тъй като все още, беззъби челюсти, а след това рязко зъби.

Какво става, ако бебето изплюва дори много малки парченца, или се опитва да ги повръща вместо да преглътне?

Много от децата просто така себе си и олово: една или две седмици плюят парчетата и "задушаване" от време на време, а след това те започват да се изплюе парчетата "след една" полу - преглътна, после най-накрая да започне да погълне парчета. Мама трябва да бъдете търпеливи и да не настояват. В същото време, детето трябва да се наблюдава как други хора се яде, не плюе парчета.

Когато примамката вече не е само да е познаване на нови продукти и да започне да се замени за хранене?

Кърмене и преминаване към храна с обща маса - паралелни процеси. хранене Замествания примамки се случи. Фактът, че основното хранене на гърдата при дете на 6 месеца или по-възрастни са свързани с мечти. Много деца смучат да спя при дневни и нощни сънища са кърмени при събуждане от мечти и всеки ден сутрин суче през нощта, особено към сутринта. А познаване на примамката и храната с обща маса се случи по време на майка си за закуска, обяд и вечеря. Сравнително големи порции храна на детето се храни на възраст от около една година и по-големи. Но в тази възраст, децата често може да се измива храната с мляко от гърдите. Витамини и други хранителни вещества на детето продължава да получава кърма в достатъчно количество и за оптимално усвояване на форми, при условие че неговото кърмене добре организирано, а майка ми не е лишена от хранителни вещества.

Какво трябва да се направи със сол, захар, подправки, както и възможни вредни вещества (например нитрати), съдържащи се в храната на възрастните, които ще се опитат да хлапе? бебешка храна от всичко това е не, и така тя може да бъде по-добре за бебето си от храна с обща маса?

Храната не съдържа сол, захар, нитрати и др. И бебешка храна съдържа. Бебешката храна е направена така, че детето се учи без адаптиране към продукта, неговите компоненти. Без адаптиране на храносмилателната система или за вкуса, нито консистенцията нито за техните компоненти. Мама задача е да се хранят бебето други храни, които могат да направят бебешка храна, и да продължи бавния процес на адаптация на стомашно-чревния тракт на детето в друга храна. Тази адаптация започна, когато детето започва да погълне околоплодна течност, чийто вкус варира в зависимост от диетата на майката, и продължи с началото на мляко за кърмачета, вкуса и състава на което не се променя само през деня, но дори и по време на хранене и се хранят с майка не бебешка храна. Докато детето яде малки количества храна, тя се адаптира към неговите компоненти: солта и захарта и нитрати, както и на други нейни компоненти. И когато той ще яде значителни количества храна, тя вече е добре да се справи с всичко това.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден

© 2011—2022 GuruHealthInfo.com