GuruHealthInfo.com

Пет полезни продукти, които може да съсипе вашата диета



Видео: Както един приятел може да унищожи брака ви? - Всички Бюд добро. Issue 682 от 06.10.15

Дори и да сме сигурни, че ядат само здравословна храна в менюто си може да бъде ограничен брой продукти, които са не само полезни, но и твърде високо съдържание на калории.

В нашия днешната статия, известният американски диетолог Лора Джефърс (Лора Джефърс) на Кливланд клиника ви казва какво трябва да се ограничават.

Така топ 5 по-калорични суперхрани, които могат да унищожат вашата диета:

1. шейкове

Шейкове, т.е. смесен с блендер плодове с добавяне на мляко или сок, е изключително полезен коктейл пълни с витамини, микроелементи и фитонутриенти различни.

Но, в зависимост от състава на ласкател, тази напитка може да съдържа до 1500 ккал. Само си представете! Така че аз препоръчвам на моите пациенти, за да се съсредоточи върху зеленчуци, включително и зелени листни зеленчуци, когато те се готви любимия си коктейл. Тогава шейкове няма да са толкова хранителни и няма да наруши вашия план за отслабване.

2. Сместа от мюсли и Student

Мюсли съчетава благоприятните свойства на различни билки, но това любим американски закуска често получени с добавяне на голяма част от растително или животинско масло. Това е полезно, но и опасен за талията си закуски, които могат да се консумират в много ограничени количества. Една чаша мюсли съдържа 400 ккал енергия.

Student смес, която е ястие на сушени плодове и ядки, също са много високо съдържание на калории. Например, една чаша бадеми дава допълнително 500 ккал и си представете колко ще ви се сбъдне "работа" на бягаща пътека!

3. Супи и салати

Мама ни каза да яде супа, защото това е наистина полезно. Но дяволът, както винаги, в детайлите: крем супи могат да бъдат много мастни и висококалорични, но парче месо, макар че има подхранващ супа, можете да добавите допълнителни инча. Същото се отнася и за салати, които се използват за зареждане на майонезата, заквасената сметана и други екстри.

С ресторант супи и салати, е още едно нещо: те могат да добавят повече сол и излишния натрий е вреден за бъбреците и сърдечно-съдовата система.

4. без мазнини продукти

Да, имам оплакване, дори и за него. Довиждане, мазнини - Здравей, захар!

Някои ниско съдържание на мазнини храни, като например мляко или сирене, наистина полезно конвенционалните. Но често производителите да добавят нискомаслени продукти или захар фруктозен сироп, да се удължи срока им на годност. Това е, което ние, специалистите по хранене наричат ​​"празни" калории.

Хората използват, за да се страхуват от мазнини, но не виждат нищо лошо в това, да заменят тези мазнини.

5. бургери без месо

Какво е това всичко е на път? Когато се опре на бургери без месо, можете да очаквате да получите такса в размер на протеини. Но с тях, тялото ви е принуден да търпи да бъде добавена има много химикали. Освен това, не всеки знае, че от неправилното протеинова диета човек също може да се получи по-добре. Така че направи избор в полза на по-естествен и безопасни източници на протеини, а не да се пресели от тях.

правило 75/25

Ключът към здравословно хранене, мисля, че не само правилният избор на продукти, но в умерени количества. Не забравяйте, че диета не означава ежедневно болка над плоча скучен салата. Периодично, можете да се напише снизхождение и да яде нещо вкусно, дори вредни.

Аз го наричам "правилото на 75%," три-четвърти от вашата диета трябва да бъде здравословна диета храни и една четвърт - всичко останало. Повярвайте ми, това е по-добре от "всичко или нищо".
Споделяне в социалните мрежи:

сроден

© 2011—2022 GuruHealthInfo.com