GuruHealthInfo.com

Храненето на детето: интервю с диетолог Джесика Леман



Видео: Наталия Търън ​​върху влиянието на храненето върху развитието на децата пързалки +

Съдържание

Д-р Джесика Леман, американски диетолог

Обръщайки от финансовия сектор в областта на здравето и красотата, регистриран диетолог Джесика Леман (Джесика Леман, RD) намери истинската си призвание.

Възпитаване на първото си дете, Джесика е записан в магистърска програма. Няколко години по-късно, когато майката на три деца, тя стана сертифициран диетолог.

Днес Джесика съветва хиляди американски семейства на една балансирана диета, а също учи диетолог в Медицинския колеж и е собственик на интернет страницата си.

В нашия днешното интервю, д-р Леман ще споделя с вас съвети, отнасящи се храненето на детето и юноши.

- Вие сте заета жена, работеща майка на три момчета, най-младият от тях дори не е една година. Как успявате да се съчетаят кариерата диетолог и домакински задължения?

- Баланс между работата и семейството може да бъде трудно, но си струва всяко ваше усилие. Уроци от Медицинския факултет и писане на статии не ми пречат да бъде щастлива майка.

Това е страхотно, когато всеки ден имате време да се направи много, а след това да заспите с чувството, че времето е преминал не напразно. Разбира се, не всеки ден, ви се предоставя лесен и върви по план. Но това е в ред. Най-малко, аз не изпитвам чувство за вина за изгубеното време пропилян.

Нуждаете организация и самодисциплина, много неща трябва да се планират предварително. Аз пиша списъци на съответните случаи и приоритет бележка, оставяйки само за работа. За щастие, мъжът ми ми помага много.

- Кажете ни как сте стигнали в областта на храненето?

- Винаги съм се интересувал от храненето и здравето. Израснал съм в семейство, което обича да яде. След години се преместих в Ню Йорк, където аз започнах да имате проблеми с алергии и затлъстяване. Опитах се да разбера какво не е наред с мен и този интерес в крайна сметка ме доведе до областта на диететиката.

Като сертифициран диетолог, аз съм постоянно ангажирани в отношенията между храненето и здравето. Днес, аз съм наясно с много от грешките на властта му в младостта си. Аз ясно да разбере, че физическите, предимно растителни храни са много добри за тялото, аз се опитвам да се ядат повече фибри, пълни с протеини и незаменими мастни киселини.

- Какво ви харесва най-много в професията си?

- Най-важното нещо е, че аз всъщност помага на хората да подобрят своето здраве и качеството на живот чрез правилно хранене. Само си помислете: ако човек яде три пъти на ден, всяка година повече от 1000-вероятно да се яви пред него, за да се получи нещо добро за тялото си. Това е, което трябва да се разглежда всяка закуска, обяд и вечеря - като възможност да се възползват, а не само като необходимостта да се запълни стомаха.

На второ място, аз преподавам диететика студенти, бъдещи специалисти по хранене, медицински сестри, лекари и родители просто. Мога да предаде на съзнанието им значението на правилното хранене, може да се положат основите за поколения здраве. Това е наистина вдъхновяващо.

На трето място, като майка и като професионален диетолог да съм сигурен, че семейството ми яде балансирана. Познанията ми за да помогне да се грижи за децата и да се насажда в тях добри навици. Мощност - е в основата на здравето и красотата за всички.

- Повечето от нас са наясно, че трябва да се хранят правилно. Но ние просто не разполагат с волята да го направи. Какво бихте предложили нормален здрав човек, който иска да направи разликата?

- Имам три прости първоначален съвет за всеки, който иска да се хранят здравословно:
  • Добавете две зеленчукови ястия за закуска, обяд и вечеря. Всяка част трябва да бъде размера на юмрук. Това може да бъде Голямата ябълка, зелена салата чаши, и т.н. Въвеждането на плодове и зеленчуци в храната ще ви даде основните съставки: фибри, витамини, минерали, биофлавоноиди и антиоксиданти разнообразни. Избраната стойност достатъчно, за да започне.
  • Научете как да се анализира вашата диета. Това може да стане по два начина: 1) води регистър, който ще покаже всичко това, което ядете и пиете. 2) Вземете компютърна програма, която ще анализира данните и да прави препоръки (като SuperTracker). такива програми изискват от вас да въведете личните си настройки (височина, тегло, възраст, пол, ниво на активност, специален статут), и след това да ги създаде за вас лично списък с препоръки за хранене.
  • Яжте естествено. Това е един много важен момент! Трябва да се намали съдържанието на вашата диета на преработени продукти (колбаси, пастети, консерви и др ..), и на основата на диетата трябва да бъде натурални продукти, без каквато и да е химически добавки. Например, вместо на магазин портокалов сок се почисти обикновен портокал, и вместо пръчка салам се готви у дома парче прясно месо.

Видео: Отслабване

- Някои родители се хранят децата си нездравословна храна, само защото е удобно. Той е удобен да не прави супа, е удобно, не да се бори с капризно дете за всяка плоча на тази супа. Какъв съвет бихте дали на родителите?

- Напълно разбирам, че днешните родители имат малко време и е удобно. Препоръчвам ви да планирате менюто на детето си, да речем, една седмица по-рано. Опитайте се, когато има време да се подготвят ястия напред във времето и да оставите храната в хладилника.

Във всеки един момент да се готви вкусно и здравословно ястие, запасите на всичко, което трябва. Съхранявайте вашия дом набор от прости и хранителни продукти, като яйца, консервирани боб, замразени зеленчуци, пиле, риба и др. Лично аз често готвя кафяв ориз и шейкове, които са разделени на малки, лесно размразени части, и ги сложете във фризера.

С други думи, трябва да се съчетават удобство за себе си и в интерес на детето. Децата не трябва да страдат поради липса на време.

- Какви са някои типични ястия, които можете готвят у дома?

-  Аз готвя паста салата и зеленчуци, задушени пилешки със зеленчуци и ориз, боб и салса, домашна пица. Когато децата ми искат нещо като пилешки хапки с риба и рибни пръчици, аз се опитвам да се балансират своите плодове и зеленчуци.

Между другото, зеленчуци са най-добре се дават на деца в момент, когато те са уморени и гладни. Докато моите момчета да играят, аз слагам на масата чиния с пресни зеленчуци, и те биха могли да се възползват от закуска, докато чака за вечеря.

- Децата винаги ядат това, което имате да предложите? Ако не, как да се конкурират с тях?

- Е, две от тях са обикновено щастлив да ядете това, което предлагам. На трето място по-палав и пръстите.

Аз винаги ги предлагаме разнообразие да се запознаят с новите продукти и са избрали своя вкус на най-добрите и най-полезни на децата. Точно както аз правя, че в къщата ми, винаги има голям избор е на полезни продукти, децата да вземат каквото си искат.

Даване на възможност за избор - това е наистина важно. Ако детето до сълзи не искам да се яде овесена каша - не го принуди, да получат добра замяна. Принудени от него хранене овесена каша, няма да постигне нищо добро, но развали дете нервна система и развитие на силна антипатия към здравословна храна в продължение на много години напред.

Като цяло, аз препоръчвам на всички родители да почетат книга Ellyn Satter (Ellyn Satter) «Моето дете. Храната с любов и здрав разум"

- За някои дейности, като туризъм на природата, родителите трябва да се снабдяват с храна и напитки за групата. Много вземе плодови сокове, бисквити и чипс. Това ли е допустимо? Как най-добре да се хранят децата в тези кампании?

- Плодови сокове и чипове - това е празни калории. Сокът може да бъде малко на витамин С, но няма достатъчно хранителни вещества за бебето. Чипове са с високо съдържание на натрий и ниско съдържание на фибри. Cookies - на захар и мазнини. Здравословна алтернатива би било чиста вода и пакет от плодове.

- Колко мило вода може да се използва за деца 6-10 години, които нямат очевидна вреда?

- Аз не искам да бъда категоричен и да се говори за конкретни цифри. Но лично, щях да работи усилено, за да детето ми да се откажете от сладки напитки в полза на нещо по-сигурно. Това може да бъде плод ласкател, кисело мляко, нискомаслено мляко, прясно приготвено сок.

- Моята 6 годишно син обича пресни моркови, той всеки ден има. Стига с тези, или трябва да се дава на други зеленчуци?

- Морковите - това наистина е чудесен продукт, и е страхотно, че синът ти е да го изяде. Но трябва да се помни, че тялото ни се наложи плодове и зеленчуци с различни фитохимикал състав, които обикновено се различават по цвят. Моркови съдържат много бета-каротин, ликопен в доматите много в касис - масата на аскорбинова киселина и т.н.

За да предложи най-дете нещо ново, започнете с зеленчуците, които са подобни на любимия му морков - ряпа, цвекло, пащърнак, сладки картофи. Би било добре да предложи чиния, състояща се от смес от моркови с други зеленчуци и плодове (например, настъргани ябълки).

Разнообразие - е ключът към здравословното хранене!
Споделяне в социалните мрежи:

сроден

© 2011—2022 GuruHealthInfo.com